Złote Liceum 2020 - Perspektywy

Wydarzenia

001.jpg
2012-10-13
Spotkanie filmowe w Klubie Historycznym i wizyta w Muzeum Powstania Poznańskiego
10 października my - uczniowie klas humanistycznych liceum, udaliśmy się do Poznania, na kolejne spotkanie w ramach Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota". Odwiedziliśmy również Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Mieliśmy okazję lepiej poznać historię Poznania. Już na samym wejściu do muzeum mogliśmy poczuć się jak w latach...

001.jpg
2012-10-08
Imieniny księdza Artura
05.10.12 w naszej szkole obchodziliśmy imieniny ks. Artura Kucharskiego. Na słówku samorząd uczniowski złożył solenizantowi życzenia: "W dniu Twojego święta niech wszystko dobre sie dokona, szcęście, zdrowie błogosławieństwo Boże niechaj Ci na każdym kroku sprzyja,a co złe z dala omija." Następnego dnia reprezentacja SU udała się na uroczystą mszę świętą,...

001.jpg
2012-10-07
Wycieczka klas pierwszych do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku Nad Notecią
W czwartek, 04.10.2012 r., klasy pierwsze pod opieką pań profesor: Kornelii Cimcioch, Joanny Muzioł i Anny Boguszczak-Sudnikowicz wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej. Muzeum, potocznie nazywane skansenem, znajduje się w Osieku nad Notecią. Nasza podróż nie trwała długo, ponieważ stacja Wyrzysk-Osiek jest oddalona jedynie o kilka stacji kolejowych...

001.jpg
2012-10-05
Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych
W dniu 2.10.2012 r. w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Każdy z dziesięciu zawodników sztafety miał do pokonania dystans około 1000 m w trudnym leśnym terenie. Zespoły dziewcząt i chłopców LOTS dzielnie walczyły z czołówką biegaczy powiatu na wszystkich swoich zmianach, na miarę swoich możliwości. W...

001.jpg
2012-10-04
Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w sztafetowych biegach przełajowych
Przy ładnej, słonecznej pogodzie 13 sztafet dziewcząt zmagało się o miano najlepszej w powiecie pilskim. Dziewczęta rywalizujące na dystansie 850 metrów zajęły 12 miejsce. Ostateczna lokata mogłaby być wyższa jednak dwie uczestniczki przewidziane do biegu nie stawiły się na zawodach. Dziewczęta pobiegły w składzie: A. Kucharska, A. Serówka, J. Kotarak,...

001.jpg
2012-10-03
Dzień Chłopaka
01.10.2012 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Na słówku, po modlitwie poprowadzonej przez Martę Gadziałę, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego rozdały cukierki wszystkim chłopcom z gimnazjum i liceum. Podczas wręczania słodyczy, nasza koleżanka Marta odczytała humorystyczny poradnik dla mężczyzn: Jak postępować z kobietami. Docenieni zostali również panowie z Grona Pedagogicznego, którzy...

001.jpg
2012-10-01
Noc naukowców
28 września 2012 r. w piątek grupa 16 uczniów z gimnazjum i liceum pod opieką p. Ewy Gerasimow i Julity Zalewskiej udała się do Obserwatorium Astronomicznego UAM w Poznaniu na Noc naukowców. Na miejscu w pracowni komputerowej można było zapoznać się z domowym planetarium Stellarium, sprawdzić swoją znajomość gwiazdozbiorów oraz...

001.jpg
2012-10-01
Radio po angielsku
Uczniowie LOTS i GTS na zajęciach jęz. angielskiego pracowali nad anglojęzycznym szkolnym radiem. Zajęcia odbyły się w oparciu o szkocką metodę opowieści wychowawczej a ich rezultatem są prezentowane poniżej, wybrane nagrania. Jako główni twórcy radia, uczniowie wzięli na siebie odpowiedzialność za podział ról, napisanie scenariuszy, stworzenie muzyki, zorganizowanie sprzętu i...

001.jpg
2012-09-30
Poznańska piątka
W dniu 28.09.2012 r. na porannym słówku upamiętniono kolejną rocznicę powstania polskiego państwa podziemnego, jaka przypadała dzień wcześniej tj. 27 września, poprzez przypomnienie postaci wychowanków salezjańskiego oratorium na ul. Wronieckiej, błogosławionej Piątki Poznańskiej. Ci młodzi chłopcy dali piękny przykład wiary, patriotyzmu i odwagi, wynikającej z życia opartego na wartościach, które...

001.jpg
2012-09-28
Kawiarenka SU
Podczas zebrania z rodzicami Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, w której rodzice oraz nauczyciele mieli okazję poczęstować się domowymi wypiekami. Zebrane pieniądze przeznaczono na akcję "Adopcja na odległość". Szczególne podziękowania należą się uczniom, ich rodzicom oraz paniom nauczycielkom, które przyniosły ciasta, tj. Agnieszce Matyli, Alicji Załachowskiej oraz Reginie Matejek. Dziękujemy! Regina...

001.jpg
2012-09-28
Mistrzostwa rejonu w lekkiej atletyce
W piątek 28 września na stadionie miejskim w Złotowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało liczne grono dziewcząt i chłopców, ustanawiając nowe własne rekordy życiowe w różnych konkurencjach. Stanięcie na podium nie było łatwym zadaniem, gdyż w zmaganiach startowała najlepsza młodzież z kilku sąsiednich powiatów....

001.jpg
2012-09-26
Wyjście SU GTS i LOTS na wystawę fotografii
W piątek 21-go września samorząd uczniowski GTS i LOTS udał się na wystawę zdjęć pt. "Życie w fotografii", która miała miejsce w RCK w Pile. Wraz z opiekunami p. Reginą Matejek oraz p. Eweliną Wącisz mogliśmy oglądać prace wykonane przez naszych rówieśników. Wystawa została zorganizowana pod opieką p. Stanisława Pręgowskiego. Byliśmy dumni,...

001.jpg
2012-09-23
Co w Pile piszczy?
Początek roku szkolnego już za nami, lato też już przeminęło i trochę czasu minie zanim na nowo powróci, jednak w oczekiwaniu na upragnione wakacje, nie można koncentrować się tylko na nauce, proponuję więc rozeznać się, dla urozmaicenia sobie wolnego czasu i oderwania od obowiązków, w ofercie pilskich atrakcji kulturalnych. Szeroki...

001.jpg
2012-09-21
Sukces Oliwii i Kacpra
W dniach 8 i 9 września Oliwia Drożdż i Kacper Czajka z UKS MDK „Iskra” Piła tańczyli w Pradze w gronie 47 par z różnych krajów Europy, walcząc o tytuł Międzynarodowego Mistrza Pragi. Pilska para zatańczyła znakomicie i wywalczyła złoty medal w tańcach standardowych i srebrny w tańcach latynoamerykańskich. Oliwia...

001.jpg
2012-09-20
Doświadczenie chemiczne na lekcji geografii
Dnia 14 września uczeń klasy I beta - Paweł G. przygotował na lekcję geografii ciekawą prezentację erupcji wulkanu. Widać było, że nie po raz pierwszy wykonywał tego typu pokaz. Za swoją pracę otrzymał ocenę celującą. Cała klasa nagrodziła Pawła brawami i była pod wrażeniem zdolności tego młodego ucznia. Jeremi Angowski...

001.jpg
2012-09-18
Wybory SU GTS 2012/2013
11 września 2012 r. Odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego, podczas którego odbyły się wybory do Zarządu i Sekcji. Oto wyniki: Przewodnicząca: Marcelina Kądziela 3 Beta Zastępca: Weronika Milewska 2 Alfa Skarbnik: Weronika Luch 3 Beta Sekcja Dekoracyjna: Katarzyna Buchholz 3 Alfa Sekcja Dziennikarska: Oliwia Kasperek 2 Gamma (zdjęcia) Ewa...

001.jpg
2012-09-12
Ognisko klasowe 1C LOTS
W dniu 11 września klasa I c z wychowawczynią spotkała się na klasowym ognisku. Już w szkole dzień ten był szczególny, gdyż odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie legitymacji szkolnych. Tym aktem uczniowie zostali oficjalnie włączeni w społeczność uczniowską Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Aby to uczcić, ale również by...

001.jpg
2012-09-12
Ślubowanie klas pierwszych - 11.09.2012 r.
Nieśmiałość, niepewność, ale przede wszystkim radosna ciekawość malowała się na twarzach pierwszoklasistów LOTS, którzy na ręce ks. Wicedyrektora Artura Kucharskiego złożyli uroczyste ślubowanie. Po odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" i oficjalnym przekazaniu sztandaru szkoły przyszedł czas na powtarzanie roty przysięgi, odczytanej przez panią Wicedyrektor Katarzynę Grus-Matylę. Świeżo upieczeni licealiści przyrzekali wytrwale zdobywać...

001.jpg
2012-09-12
LXXIII rocznica ataku Armii Czerwonej na Polskę
Ostatnimi czasy wiele się mówi o postępującej amerykanizacji kultury. Proces ten sprawia, że młodzi ludzie łatwo wiążą datę 11 września z atakami na World Trade Center, natomiast nie mają pojęcia, jaką rocznicę obchodzi się kilka dni później. Uczniowie wielu pilskich szkół, w tym Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego pokazali jednak,...

001.jpg
2012-09-11
Salon Maturzystów - PERSPEKTYWY 2012
W dniu 10.09.2012 klasy maturalne IIIA oraz IIIC wraz z wychowawcami Panią Katarzyna Witosławską oraz Panem Arturem Baranem, oraz z Panią Ewą Buchholz, wzięły udział w Salonie maturzystów 2012, który odbywał się w gmachu Politechniki poznańskiej. Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w prezentacjach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, którzy przekazywali...