Złote Liceum 2020 - Perspektywy

Pożegnanie Absolwentów LOTS.
2021-06-10

W imieniu tegorocznych absolwentów pragnę serdecznie powitać szanowną dyrekcję, całe grono pedagogiczne oraz drogich rodziców na uroczystości, która stanowi podsumowanie naszej nauki w szkole średniej. Jest nam niezmiernie miło, że towarzyszycie nam, gdy dziś po raz ostatni wkraczamy w mury tej szkoły.

Pewnie każdy z Was, drogie koleżanki i koledzy pamięta, jak prawie trzy lata temu poznawaliśmy się na obozie integracyjnym i jak pełni entuzjazmu snuliśmy plany na przyszłość oraz próbowaliśmy odnaleźć się w licealnej rzeczywistości. Byliśmy podekscytowani, że w naszej klasie znalazły się osoby o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Szybko pochłonął nas wir nauki do testów oraz sprawdzianów, przez co nierzadko zdarzało nam się zasypiać z nosem w książce i spóźniać na poranne lekcje. Nie byliśmy jednak idealni, czasem dopadało nas lenistwo, co dodatkowo potwierdza fakt, że niektórzy nauczyciele widząc nas, z drugiego końca korytarza krzyczeli “że tym razem absolutnie nie przełożą już sprawdzianu”, bo takie prośby słyszeli z naszej strony odrobinę za często. Czas w liceum płynął zdecydowanie zbyt szybko i zazwyczaj woleliśmy przeznaczać go na inne rzeczy niż zgłębianie tajników łacińskiej gramatyki, przez co pilna wizyta u dentysty lub innego specjalisty wypadała akurat na lekcji łaciny. Pewnie każdy z Was, drodzy uczniowie zgodzi się ze mną, że czas odmierzaliśmy od weekendu do weekendu i żaden dźwięk nie budził w nas takiej ulgi, jak dzwonek w piątkowe popołudnie.

Na pewno mile będziemy wspominać wspólną wycieczkę do Gdańska oraz do Szwecji, klasowe wypady na kręgle oraz połowinki, które budziły w nas tyle emocji. Pandemia sprawiła, że zostaliśmy pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami oraz utrudniła nam naukę. Mimo tych przeszkód udało nam się jednak przygotować do matury, dlatego w imieniu absolwentów pragnę podziękować szanownej dyrekcji za bardzo dobrą organizację zdalnego nauczania, dzięki której mogliśmy spokojnie przygotować się do egzaminów. Naszą wdzięczność kierujemy też w stronę wychowawców oraz nauczycieli za ich trud oraz zaangażowanie w naszą edukację. Dziękujemy także pracownikom szkoły za okazaną nam życzliwość oraz rodzicom, którzy otaczali nas modlitwą i wspierali w tym trudnym czasie. Choć tak wiele chciałoby się teraz powiedzieć to po prostu jesteśmy wdzięczni za to, że przez ten czas nauki w liceum mogliśmy stać się częścią społeczności salezjańskiej i kształtować nie tylko swój umysł, lecz także serce.

Życzę wam, drogie koleżanki i koledzy dobrych wyborów na dalszej drodze waszego życia oraz aby przyjaźnie zawarte w murach tej szkoły trwały jeszcze przez wiele lat.

Karolina  Kończak